top of page

HISTORIA KLUBU

Policyjny Klub Sportowy Mazury. Klub swoją działalnością nawiązuje do najstarszych pro sportowych organizacji, które z inicjatywy Komendy Głównej Policji w Warszawie działały przy jednostkach policji od 1924 roku, a ukierunkowane były na sport masowy mający na celu podnoszenie sprawności fizycznej funkcjonariuszy policji.

W 2019 roku będącym szczególnym dla całej niebieskiej formacji ponieważ obchodzono 100. rocznicę powstania Policji Państwowej, funkcjonariusze KPP w Ostródzie założyli Policyjny Klub Sportowy Mazury.

Po akceptacji inicjatywy ostródzkich policjantów przez Komendanta Powiatowego Policji w Ostródzie w dniu 9 sierpnia 2019 roku na sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Ostródzie odbyło się zebranie założycielskie. Na spotkaniu 15 funkcjonariuszy podjęło jednogłośnie decyzję o założeniu Policyjnego Klubu Sportowego Mazury. Inicjatywę ostródzkich policjantów wsparł osobiście nadkom. Marcin Danowski Komendant Powiatowy Policji w Ostródzie.

Sięgając do tradycji pierwszych policyjnych klubów sportowych posiadających w swoich strukturach kilkanaście sekcji ostródzka organizacja zadeklarowała utworzenie 10 działających sekcji.

Powstanie.jpeg

W dniu 13 sierpnia 2019 r. w KPP w Ostródzie odbyło się pierwsze spotkanie prezesa nowo powstałego klubu sportowego z kierownictwem Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie. Na spotkaniu przedstawiono i omówiono po raz pierwszy przedsięwzięcia zaplanowana przez członków klubu na drugie półrocze jubileuszowego roku. Prezes Policyjnego Klubu Sportowego Mazury przekazał także uroczyście Komendantowi Powiatowemu Policji w Ostródzie statut organizacji.

Inicjatywę powołania przez mundurowych, w setną rocznicę powstania Policji Państwowej, stowarzyszenia sportowego  poparł honorowo  Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie.

Pierwsze znaczące sukcesy zawodników Policyjnego Klubu Sportowego Mazury na poziomie rywalizacji ogólnopolskiej to udział drużyny KWP Olsztyn TEAM w VII Mistrzostwach Polski Służb Mund. w Badmintonie – Suchedniów 2019. Zawody zostały zorganizowane przez Świętokrzyski Związek Badmintona. Warmię i Mazury podczas zawodów reprezentowała 8 osobowa grupa zawodników KWP Olsztyn TEAM, po utworzeniu kadry Policyjnego Klubu Sportowego Mazury. Zawodnicy zdobyli w sumie 13 medali w różnych kategoriach. Ich występ objął honorowym patronatem Wojewoda Warmińsko-Mazurski.

W turnieju wzięło udział 112 zawodniczek i zawodników reprezentujących Policję, Straż Pożarną, Wojsko Polskie, Służbę Więzienną, Straż Graniczną oraz organizacje mundurowe, którzy rywalizowali w kategoriach wiekowych gry pojedynczej (I kat. do 35 lat; II kat. 36 – 45 lat; III kat. powyżej 45 lat) oraz gry podwójnej i mieszanej (I kat. do 40 lat; II kat. powyżej 40 lat).

 

2 maja 2019 roku, w Święto Flagi, po oficjalnych uroczystościach państwowych Wojewoda Warmińsko-Mazurski osobiście spotkał się z zawodnikami aby podziękować i pogratulować im udanego występu na VII Mistrzostwach Polski Służb Mund. w Badmintonie.

W sezonie 2019-2020 sekcja badmintona Policyjnego Klubu Sportowego Mazury – Polska Akademia Badmintona Olsztyn rozpoczęła oficjalną rywalizację w II Ogólnopolskiej Lidze Badmintona.
 

bottom of page